6 November 2024
Catalogus staat online
Het is zover, de catalogus voor de veiling van 18 t/m 23 november 2024 staat online en het bieden kan beginnen. Iets meer dan 3000 kavels staan klaar en die zijn verdeeld over 10 zittingen waarvan de eerste 8 Live vanuit de zaal gestreamd zullen worden zonder publiek en 2 lopen via het bekende Timed Online systeem. De gedrukte catalogus zal tijdens de kijkdagen klaarliggen en wij staan met het hele team klaar om u welkom te heten op deze dagen.
This newsletter is to inform you about our upcoming "November auction" with more than 3000 lot numbers. This auction will be held from 18 t/m 23 November 2024. Please check our catalogue by clicking HERE to have a preview.
vrijdag |
15 november |
10.00-16.00 uur |
zaterdag |
16 november |
10.00-16.00 uur |
zondag |
17 november |
10.00-16.00 uur |
maandag |
18 november |
19.00 uur en volgende dagen |
Maandag 18 november 19.00 uur
Ook deze keer beginnen wij de veiling met de verkoop van antieke meubelen, een vleugel, spiegels, lampen en klokken. Deze zitting bevat 300 kavels waaronder pareltjes van museale kwaliteit. Om 19.00 uur starten wij kavelnummer 1, een kussenkast waarvan u hierboven een detail ziet.
Dinsdag 19 november 12.00 uur
U heeft het misschien al op de site gezien, de Collectie Kamphuis. Een hele bijzondere collectie van natuurkundige meetinstrumenten; waaronder een hele bijzondere mundomotorium, een mellurium, een heliostaat en nog veel meer instrumenten. Al deze instrumenten dienden als didactische hulpmiddelen bij de vakken aardrijkskunde en sterrenkunde in het voorgezet onderwijs. Voor deze collectie hebben wij een aparte catalogus laten drukken die tijdens de kijkdagen te koop is. Het mundomotorium is echt van museumkwaliteit en is zeer zeldzaam. Als u een indruk wilt krijgen van de bijzondere collectie van de heer Kamphuis toen het nog bij hem op zolder stond, dan moet u echt de uitzending van RTV Oost terugkijken: HIER
Dinsdag 19 november 19.00 uur
Geen veiling zonder schilderijen en het aanbod is weer zeer gevarieerd. Hierboven ziet u een detail van een werk van Hermanus Koekkoek (1836-1909), een schitterend zeegezicht met schepen varend onder Nederlandse vlag. De sfeer van een stormachtige dag heeft Hermanus prachtig weten vast te leggen in dit werk. Heel bijzonder is kavel 1018, een schilderij van de Turkse kunstenares Nese Erdok (geb. 1940) waarvoor er nu al internationale belangstelling is. Er zullen ca. 300 werken geveild worden.
Woensdag 20 november 09.00 uur
Met het veilen van een kleine 300 kavels "kleingoed" laten we zien dat het kopen op een veiling ook laagdrempelig is. De bekende dozen met kristal, aardewerk, koperwerk en curiosa worden afgewisseld met een verzameling postzegels, flessen drank waaronder wijnen, Schotse whisky en port. Dat gaat zeker een gezellige veiling worden.
Woensdag 20 november 19.00 uur
De vele kwetsbare objecten staan uitgestald in onze vitrinekamer en ook dit aanbod is groot en divers. Een kleine opsomming van het aanbod in deze zitting: Hummel, Herend Hongarije, Lladro Spanje, RAM Arnhem, Porceleyne Fles Delft, Weens brons, tin, horloges waaronder Rolex GMT Master II, glaswerk, kristal, wapens, insignes en nog veel meer.
Donderdag 21 november 19.00 uur
Met 230 kavels zal er voor de veiling van Aziatica weer veel belangstelling zijn van zowel binnen- als buitenlandse kopers. Naast porselein, brons en kunst is er ook een prachtig zijden Chinees gewaad uit ca. 1880. Kijk op de site maar eens naar kavel 4221 en verwonder u over de fijnheid van het borduurwerk.
Vrijdag 22 november 14.00 uur
De vrijdagmiddag staat bij ons altijd in het teken van "klein antiek" en tapijten. Een zitting met overige natuurkundige instrumenten die niet uit de collectie Kamphuis afkomstig zijn, maar ook bronzen beelden, een muziekdoos, lampen, likeurkeldertjes, serviezen en een groot aantal tapijten.
Vrijdag 22 november 19.00 uur
De laatste zitting die wij Live zullen streamen zonder publiek in de zaal is de zitting van Design en moderne kunst. We zullen deze zitting beginnen met kavelnummer 6000 een bank ontworpen door Gerrit Rietveld. Meer dan 300 kavels zullen op deze avond geveild worden, wat mij betreft de zitting met de leukste objecten omdat het voor velen een gevoel van herinning oproept.
Zaterdag 23 november 19.00 uur
De laatste 2 zittingen van deze veiling en van het jaar 2024 zullen via het Timed Online systeem gehouden worden. De klok tikt nu al af en u kunt achter ieder kavel zien tot hoe laat u biedingen kunt plaatsen. Deze 2 zittingen zijn de veilingen van "Brocante" en van de afdeling met het goud en zilver. In totaal zullen er op deze manier 750 kavels van eigenaar veranderen.
Tot zover deze nieuwsbrief, wij wensen u veel kijkplezier op onze site en succes met het plaatsen van uw biedingen en/of favorieten.
Hartelijke groet vanuit Arnhem,